Antychrześcijanin Friedrich Nietzsche

ISBN: 9788385527398

Published:

Paperback

112 pages


Description

Antychrześcijanin  by  Friedrich Nietzsche

Antychrześcijanin by Friedrich Nietzsche
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 112 pages | ISBN: 9788385527398 | 6.43 Mb

W niezwykle zagmatwanej sieci, jaką stanowi topografia Nietzscheańskiej filozofii, antychrześcijaństwo zdaje się być jednym z trzech punktów orientacyjnych. Triadę tę uzupełniają radykalna, wyrażająca się w niepohamowanej pasji polemiczno-krytycznejMoreW niezwykle zagmatwanej sieci, jaką stanowi topografia Nietzscheańskiej filozofii, antychrześcijaństwo zdaje się być jednym z trzech punktów orientacyjnych.

Triadę tę uzupełniają radykalna, wyrażająca się w niepohamowanej pasji polemiczno-krytycznej diagnoza współczesnej kultury oraz trwały sentyment do epoki starożytnej, ujawniany przez wciąż ponawiany postulat powrotu do wartości obecnych w kulturze greckiej. Związek tych trzech elementów jest ewidentny i autor nie kryje, że stanowią one oś filozoficznego projektu.W zakończeniu Nietzsche wykrzykuje anatemę chrześcijaństwa, która jest nie tylko zwieńczeniem konstrukcji tegoż dzieła, ale także ukoronowaniem tendencji obecnej w całej pisarskiej pracy autora.Obecne tłumaczenie opiera się na krytycznie ustalonym tekście niemieckim.

Tytuł książki uzyskał nowe polskie brzmienie Antychrześcijanin. Jest wskazówką tego, że intencją Nietzschego nie była krytyka postaci Jezusa Chrystusa, lecz krytyczna ocena chrześcijaństwa jako sytemu wartości, który uzyskał dominującą rolę w kulturze współczesnej i zagraża jej rozkwitowi.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Antychrześcijanin":


hollstar.pl

©2008-2015 | DMCA | Contact us